Konkurs

Kwarantanna nie musi być nudna! Nagraj krótki film o tym, w jaki sposób uczysz się i spędzasz czas w domu i walcz o nagrody!

Koronawirus sprawił, że szkoły są zamknięte, a uczniowie pozostają w domach. Wieje nudą? Niekoniecznie! Wierzymy w kreatywność i pomysły krakowskich przedszkolaków i uczniów. Dlatego ogłaszamy konkurs na najlepszy krótki film, przedstawiający radzenie sobie z izolacją w domu. Wybierz kategorię konkursową, nagraj film i udostępnij go w mediach społecznościowych z hashtagami #festiwalkwarantanny  #krakow #siedzewdomu.

Zabawa potrwa 4 tygodnie. Pod koniec każdego z nich wybierzemy najlepsze filmy w każdej z 4 kategorii:

  1. „Uczę się sam” – Domowe doświadczenia, ulubione książki, poznawanie kultury innych krajów, kreatywne gry edukacyjne, a może odkrywanie nowych zagadnień dzięki internetowi? To kategoria, w której masz szansę pokazać, jak realizujesz naukę w domu. 
  2. „Po szkole” – Prezentacja własnego hobby, ciekawych form rozrywki, zajęć, które rozwijasz w domu, a może tresura najlepszego czworonożnego przyjaciela… czyli o tym, co robisz, kiedy kończysz zajęcia szkolne online. 
  3. “Sposób na koronawirusa” – Każdy, niezależnie od wieku, musi teraz dbać o zdrowie własne i najbliższych. Pokażcie nam, jakie są Wasze sposoby na bezpieczeństwo i higienę w domu, jak jej pilnujecie, jak motywujecie siebie nawzajem, jakie znacie dobre praktyki. 
  4. “Pomagam” – Zawsze jest dobry czas na pomaganie, które przybierać może wiele różnych form, np. pomocy mamie w porządkach czy tacie w garażu, w odrabianiu lekcji młodszemu bratu czy w zakupach starszej sąsiadce. Jakie macie sposoby na pomaganie? I jak wpływają na Was i Waszych bliskich?

Kto może wziąć udział? Uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18 roku życia, którzy mieszkają lub uczęszczają do szkoły na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie? To proste!

  1. Wybierz jedną z kategorii konkursowych i nagraj krótki film na wybrany temat (max. 2 min).
  2. Udostępnij go w jednym z serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube), koniecznie z hashtagami #festiwalkwarantanny  #krakow #siedzewdomu. Możesz skorzystać z profilu własnego lub Twoich rodziców. Pamiętaj, aby ustawić post jako publiczny.
  3. Poproś rodzica o udzielenie zgody na Twój udział w konkursie poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.festiwalkwarantanny.pl. Należy w nim umieścić także link do Twojego filmu.
  4. To wszystko! Teraz pozostaje poczekać na decyzję jury, które przyzna nagrody za najlepsze filmy tygodnia.


Powodzenia!

Na autorów najlepszych filmów czekają tablety, gry planszowe, książki i inne nagrody!

Zapoznaj się z Regulaminem.